• logo
  • Općinski sud u Čapljini

    Idi na sadržaj
    BosanskiHrvatskiSrpskiСрпскиEnglish

    IN MEMORIAM, BOŽOVIĆ TATJANA

    16.03.2021.

    Sa žaljenjem obavještavamo pravosudnu zajednicu da je 15.03.2021. godine u 57. godini života preminula sudinica Osnovnog suda u Vlasenici Tatjana Božović.

    Povodom nenadoknadivog gubitka porodici i svim kolegama i prijateljima uvažene sudinice Tatjane Božović, predsjednik Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine Halil Lagumdžija, članovi VSTV-a BiH, zajedno sa direktorom Sekretarijata VSTV-a BiH i uposlenicima, izražavaju duboko saučešće. 

    Tatjana Božović je diplomirala na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu 14.10.1986. godine. Pravosudni ispit je položila 24.01.1989. godine.

    Tatjana Božović je pravosudnu karijeru započela 02.12.1986. godine u Osnovnom sudu u Vlasenici kao sudski pripravnik, a od marta 1989. godine nastavila je rad u Općinskom sudu u Kaknju kao samostalni stručni saradnik. Dužnosti sudije Osnovnog suda u Vlasenici je obnašala od 21.07.1993. godine do 01.04.2013. godine kada je imenovana za predsjednika tog suda. Obnašala je poslove predsjednika suda sve do 30.04.2017. godine. Nakon isteka mandata predsjednika suda je obnašala funkciju sudije Osnovnog suda u Vlasenici.

    Bila je član Udruženja sudija i tužilaca Republike Srpske.

    Prikazana vijest je na:
    6997 PREGLEDA
    Kopirano
    Povratak na vrh

    IN MEMORIAM, BOŽOVIĆ TATJANA

    16.03.2021.

    Sa žaljenjem obavještavamo pravosudnu zajednicu da je 15.03.2021. godine u 57. godini života preminula sudinica Osnovnog suda u Vlasenici Tatjana Božović.

    Povodom nenadoknadivog gubitka porodici i svim kolegama i prijateljima uvažene sudinice Tatjane Božović, predsjednik Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine Halil Lagumdžija, članovi VSTV-a BiH, zajedno sa direktorom Sekretarijata VSTV-a BiH i uposlenicima, izražavaju duboko saučešće. 

    Tatjana Božović je diplomirala na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu 14.10.1986. godine. Pravosudni ispit je položila 24.01.1989. godine.

    Tatjana Božović je pravosudnu karijeru započela 02.12.1986. godine u Osnovnom sudu u Vlasenici kao sudski pripravnik, a od marta 1989. godine nastavila je rad u Općinskom sudu u Kaknju kao samostalni stručni saradnik. Dužnosti sudije Osnovnog suda u Vlasenici je obnašala od 21.07.1993. godine do 01.04.2013. godine kada je imenovana za predsjednika tog suda. Obnašala je poslove predsjednika suda sve do 30.04.2017. godine. Nakon isteka mandata predsjednika suda je obnašala funkciju sudije Osnovnog suda u Vlasenici.

    Bila je član Udruženja sudija i tužilaca Republike Srpske.